Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης “Ο Μάγκας”

Την Πέμπτη, 2 Νοεμβρίου 2023, οι μαθητές της Α Γυμνασίου του σχολείου μας παρακολούθησαν τον “Μάγκα” -μεταφορά για θέατρο από το ομώνυμο βιβλίο- της Πηνελόπης Δέλτα, μία εξαιρετική παράσταση στο θέατρο “Πάνθεον” με καταξιωμένους συντελεστές, μεταξύ αυτών και ο γνωστός μουσικός και τραγουδιστής Βασίλης Λέκκας.

Ο πρωταγωνιστής της παράστασης ήταν ένας μικρός σκύλος που μέσα από κωμικά επεισόδια και περιπετειώδεις ανατροπές, βρέθηκε αντιμέτωπος με την αλήθεια και το ψέμα, το σωστό και το λάθος, την αξία της φιλίας και της συντροφικότητας και με την απόφαση να αντιμετωπίσει την αδικία μαζί με τους αγαπημένους του ανθρώπους.

Οι μαθητές μας απήλαυσαν την παράσταση και έλαβαν συγχαρητήρια από τις συνοδούς εκπαιδευτικούς: κα Μάη Δ., κα Ζώη Α., κα Νιμπή Μ., κα Παναγιώταρου Α. και κα Πλούμη Σταυρούλα, για την άψογη συνεργασία και συμπεριφορά τους!

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Μάη Δέσποινα (ΠΕ02)