Την Παρασκευή (28-01-2022), ημέρα σχολικού εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, υπό την καθοδήγηση της Φιλολόγουκας Νιμπή Μαρίας (Υπεύθυνης Καθηγήτριας σχεδιασμού και υλοποίησης των παρακάτω δράσεων), οι μαθητές του Τμήματος Ένταξης Β2/Β3, συμμετείχαν σε σχετικές εκπαιδευτικές δραστηριότητες. Συγκεκριμένα, προβλήθηκε σχετικό οπτικοακουστικό υλικό και με διαθεματική προσέγγιση, ακολούθησαν στην αίθουσα της Πληροφορικής η συμπλήρωση σύντομου φύλλου εργασίας και ψηφιακές εκπαιδευτικές διαδραστικές δραστηριότητες με εναλλακτικό, παιγνιώδη τρόπο, οι οποίες στόχευαν:

Την Τετάρτη, 27 Οκτωβρίου 2021, το σχολείο μας τίμησε τον μεγαλειώδη αγώνα των προγόνων μας κατά του φασισμού και του ναζισμού, και όλους εκείνους που υπερασπίστηκαν την πατρίδα μας, ώστε να ζούμε σήμερα ελεύθεροι. Η σχολική γιορτή βιντεοσκοπήθηκε και προβλήθηκε στο κάθε τμήμα λόγω των ειδικών συνθηκών (covid-19). Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί συγχαίρουμε θερμά όλους τους μαθητές που συμμετείχαν και τους ευχαριστούμε για την ενεργό εμπλοκή τους και το πολύ όμορφο οπτικοακουστικό αποτέλεσμα που μας έδωσαν.